בריאות אחרי גיל 40

אוקטובר 21, 2014

"תעצרו את החיים רוצה להשאר…צעיר"

על אורחות חיים בגיל 40 פלוס: אתה נראה אותו דבר כמו לפני 5 שנים, אתה מתנהג די דומה, אתה אוהב פחות או יותר את אותם הפיתויים, אתה מחפש קצת יותר ריגושים…
מה השתנה אחרי גיל 40 ? לצערנו זו לא רק חכמת החיים, זה גם הגוף וחילוף החומרים.

מה שמיוחד כשעוברות השנים זה שהגוף מגביר את עייפות החומר ואם לא תעשה משהו עקבי ורציני כדי למנוע את ההתדרדרות הכמעט בלתי מורגשת, אתה עלול למצוא את עצמך בעוד כמה שנים מבכה על טיפ טיפונת מאמצים שנחסכו בשל תירוצים שונים.

להלן מספר דוגמאות (לא כל כך נחמדות):

בריאות אחרי גיל 40

סוכרת – ניתנת למניעה ע"י תזונה נכונה ופעילות גופנית עקבית ומותאמת ליכולת הגופנית, ברגע שלא עשית, "קיבלת מתנה מתוקה". סוכרת! מעכשיו אין להחזיר את הגלגל אחורה. המצב שונה לגמרי. אתה חולה וכך תהיה.
יתר לחץ דם – ניתן למניעה בעיקר ע"י בקרת משקל ופעילות גופנית. לא עשית? נכנסת לסיכון של מחלות לב וקבוצת חס וחלילה אירוע מוחי. קיבלת תרופה- תתחתן איתה כי המינון שלה הולך לעלות ביחס ישר למשקל.
כאבי מפרקים ובעיות שלד – לנשים אוסטיאופורוזיס, לגברים רשימת מכאובים ברכיים, גב, כתפיים צוואר ועוד … 3-4 פעמים בשבוע בספורט משקיעים והמצב משתפר ללא היכר. כשהכרס מושכת את הגב קדימה ומכבידה על הברכיים, נוצרים כאבים, קרעים ודיכאון באמצע החיים. כשהרופא אומר לך שיש לך אוסטיאופורוזיס את מוצאת את עצמך נרשמת לחוג התעמלות בונה עצם, אבל עכשיו קצת מאוחר כי העצם התדלדלה ונחלשה.
פרוסטטה, גלי חום ושינויים הורמונאליים – התופעות המדאיגות לא חייבות להיות, זו לא חובה שכל אישה תחווה גלי חום ושינויי מצב רוח, וזה ממש מטריד כואב ומביך שהפרוסטטה גדלה. שינויים אילו ניתנים למניעה וטיפול בדרכים טבעיות וטעימות.
שומנים בדם – השומנים שלא רואים הם הכי מסוכנים, אתה לא יודע שהם שם עד שכלי דם נסתם. שומנים בדם משפיעים על כל התנהלות חיינו וכל המערכות בגוף ניזוקות. הטיפול בשומנים הוא קל, יש תזונה מתאימה לכל מצב, פעילות גופנית עקבית, צמחי מרפא ופורמולות טבעיות מסייעות.
בלוטת התריס התקלקלה – בלוטת התריס זו בלוטה קטנה וממש חשובה, באמצע הגרון נמצאת ושולטת על חילוף חומרים ועוד 100 תהליכים מטבוליים. אם במקרה משהו גורם להאטת פעולתה או הגברה ללא סיבה, אתם יכולים להגיש מוזר וקר, חום ודופק גבוה, השמנה וחוסר שינה, בקיצור צרה צרורה. בנוסף הטיפול בבלוטה לא פשוט כלל וכלל ודורש הקפדה יתרה על התזונה והגברה מתאימה של פעילות גופנית עם פתרונות טבעיים מהים והיבשה. רק תדעו שהבלוטה רגישה בייסודה, היא אוהבת להיות פעילה, מי שלא עושה ספורט ומשעמם לה היא מאיטה את פעולתה, את הנזקים אתם מייד מרגישים.

-->