ניסור וקידוח בבטון – ממדי"ם!

פברואר 28, 2016

אחרי מלחמת המפרץ וכחלק מלקחי המלחמה, חוקק בארץ חוק הקובע כי בכל דירה הנבנית היום, יהיה חדר אחד עשוי כולו מבטון וזהו הממ"ד.

זהו סוג של מקלט אבל אישי ומשפחתי ובנייתו מבטון היא הוראה חד משמעית ולא רק זה, הוא חייב לקבל אישור

כיוון שבטון הוא חומר קשיח ומאסיבי, הוא היחידי שיכול לשמור על בני המשפחה בחדר אטום כלשהו שכאמור נבנה כולו מבטון ועמיד בפני חלילה כל פגיעה חיצונית.

אבל הרבה פעמים החדר הזה אטום מדי. הוא נבנה בחופזה, ללא מחשבה ובני הבית רוצים שיהיה בו פתח קטן, אולי להרחיב את הדלת. כיוון שהחדר האטום-הממ"ד עשוי מבטון, אי אפשר לבצע את עבודת השינוי הזו לבד ואתם חייבים להזמין איש מקצוע עם ציוד ייעודי לקידוח וניסור בטון.

פה נדגיש כי ממ"ד לא סתם עשוי מבטון, זהו בטון יצוק בכמה שכבות שאמור להעניק ביטחון והגנה ליושבים בחדר. אבל כאשר רוצים לבצע שינוי כלשהו במבנה רק מסור יהלום של אנשי מקצוע יכול לעשות זאת.

איך מנסרים בטון? 

ניסור בטון

כדי לנסר בטון שהוא חומר קשה ששום מסור רגיל לא יוכל לו, משתמשים אנשי המקצוע במסור שיש בדיסקיות החיתוך שלו שבבי יהלום.

חשיבות היהלום בחיתוך וניסור חומרי גלם קשים, התחילה בארה"ב במחצבות, אז וגם היום נעשה שימוש במסורים או בשרשראות עם דיסקיות יהלום, שרק הן מצליחות לכרות בסלעים הגדולים והמאסיביים.

גם הבטון זקוק למסור יהלום, שבאמצעות שבבי היהלום שבו מסוגל לפרוס בטון כמו שפורסים לחם. אומנם המסור חזק ויש עוד ציוד חזק לצורך קידוח וניסור בטון, אבל המיומנות לא פחות חשובה. מסור יהלום לניסור וקידוח בבטון הוא בעל עוצמה רבה (700 סיבובים בדקה), יש לדעת לתפעל מכשיר כזה כדי להגיע לדיוק מירבי ולעשות עבודה טובה ובטיחותית.

מהו ממ"ד תקני ?

  • עשוי מבטון מלחא שאמור לעמוד בתקן ולקבל אישור על התערובת והיציקה.
  • דלת אטומה בפני חלילה פיצוצים או נשק כימי.
  • חלונות שלהם כנפיים מבטון המגנים עליהם מפני הדף או חלילה חדירת גזים.
  • צנרת אוורור המתחברת למסנן גזים.
  • חובה מערכת לסינון אב"כ כימי וביולוגי.
  • עובי הקיר החיצוני חייב להיות 25 ס"מ.
  • עובי הקיר הפנימי- 20 ס"מ ולא פחות.
  • משקופים וצינורות אוורור עשויים גם הם מבטון או כחלק מהבנייה עצמה.

 

מהו קידוח יהלום?

קידוח וניסור בטון עם מסור יהלום, אפשר לעשות בקטרים שונים. עבודה עם מסור יהלום היא סוג של "כירורגיה לבטון". היא משיגה תוצאות מדויקות ואיכותיות בקידוח לכל צורך.

כאשר מדובר בקיר או עמוד שאתם רוצים אפילו לתלות עליו תמונה, אתם לא תוכלו לעשות חור בקיר עם פטיש ומסמר, כי מדובר על בטון והוא מאסיבי יותר מכל אבן בעולם לכן תהיו חייבים להזמין שירותי ניסור בטון מקצועי מחברה אמינה.

 

 

 

 

 

-->