ניקוי שטיחים וגם מזרנים כי אביב הגיע פסח בא…

מרץ 10, 2016

ההרגשה הכי טובה בכל בית, היא הרגשה של חג. החגים מגיעים אלינו ממש עכשיו פסח בפתח והוא כידוע חג הניקיון היסודי.

מעבר למצוות ביעור החמץ הרי מדובר גם במעבר מחורף לקיץ, ובחורף יש לומר כמה שננסה לנקות את השטיחים יש עליהם כבר המון חול (מהשלוליות בחוץ) וגם הרבה מאוד אבק וזה משהו ששואב אבק ביתי לא מסוגל לנקות.

גם מזרנים סופגים אבק. תחשבו על זה, אנחנו ישנים עליהם ולאנשים עם קשיי נשימה ולילדים זה ממש עלול להיות מסוכן שכן קרדית האבק אוהבת להתיישב במזרנים והיא זו שעודדת אלרגיה.

לכן – ניקוי יסודי גם של שטיחים וגם של מזרנים מבטיח לכם מעבר לניקיון גם מניעה של קרדית האבק.

 

ניקוי שטיחים באופן מקצועי 

ניקוי שטיחים

שואב האבק הביתי הוא כמובן לא מכשיר מקצועי שמסוגל לבצע ניקוי שטיחים כזה שלא ישאיר גרגר אחד של אבק בשטיח, אבל יש מכון מקצועי לניקוי שטיחים שכן יעשה את זה.

כאשר אתם מזמינים אנשי מקצוע לניקוי שטיחים הם יגיעו עם מספר מכשירים שמבצעים כמה פעולות על השטיחים שלכם.

 

מנערים לכם את השטיח

יש חברות לניקוי שטיחים שיש להם מכונת ניעור שמנערת את השטיח באופן ששום שואב אבק ביתי לא מסוגל לעשות. הניעור הזה מוציא את כל הלכלוך, האבק והחול שהצטבר במשך החורף מהשטיח. זה השלב הראשון.

 

עושים אמבטיה לשטיח

השלב השני של ניקוי שטיחים הוא שטובלים ושוטפים את השטיח מקצה עד קצה בלי קמצנות עם המון מים שמוציאים ממנו כל גרגר אבק שנעלם מעינה של מכונת הניעור.

התאמת חומרי ניקוי לשטיח

שטיחים יש מכל העולם. יש שטיחים פרסים, אפגניים, סינים, אוריינטאליים ועוד וכל שטיח עשוי מחוט אחר וכל חוט כזה דורש התאמה של חומר הניקוי שינקה את השטיח אבל לא יגרום לו נזק. יש אריגים שרגישים לחומרים מסוימים ולכן יש לבצע התאמה מלאה של חומר הניקוי לחומר הגלם ממנו יוצר השטיח.

 

מקרצפים וסוחטים את השטיח

אחרי שלב התאמת חומר הניקוי לשטיח מתבצע הקרצוף וההברשה לעומק שמצליח לנקות לעומק את השטיח בלי לפגוע כאמור חלילה בשטיח עצמו.

אחרי שלב השטיפה מכונות השאיבה סוחטות ושואבות את כל המים מהשטיח ועכשיו הוא מוכן לייבוש וזה נעשה באמצעות מאווררים גדולים או תנורים.

 

ניקוי מזרנים חובה למנוע את קרדית האבק

בתוך המזרנים שלנו מסתבר שוכבת לה קרדית אבק חביבה. קרדית האבק היא סוג של טפיל מיקרוסקופי שאוהב מאוד מיטות ומזרונים. היא מסוכנת לאנשים עם אלרגיה או קשיי נשימה וגם לילדים.

שום ניעור של מזרן לא יוציא ממנו את כל האבק ויחד אתו את הטפיל ולכן לפחות פעם בשנה לקראת פסח, כשכבר עושים ניקיון חייבים להזמין חברה שמבצעת ניקוי מזרונים ובשיטות המקצועיות שלה, תשאיר לכם אותם בלי קרדית ובלי אבק.

-->