צוואה בחיים על פי טל איטקין – עבור חולים חשוכי מרפא

מרץ 29, 2016

צוואה היא הדרך של המנוח לחלק את רכושו בהתאם לרצונו בלי להתחשב בבני משפחתו, חבריו או כל אדם אחר. צוואה בחיים נועדה עבור חולים חשוכי מרפא שרוצים להפסיק עם הסבל הנורא ומבקשים מהצוות הרפואי להקל משמעותית באופן הטיפול. חשוב להדגיש כי גם אדם אשר מוגדר כמיופו כוחו רשאי לקבל החלטתה כזו אך במידה והחולה צלול ונמצא בהכרה מלאה רק הוא זה שמקבל את ההחלטה הגורלית.

צוואה בחיים על פי טל איטקין זו למעשה הדרך של החולה להיות אחראי על גורלו גם כאשר הוא אינו יכול לדבר או לתקשר עם סביבתו. החוק יכול לנבוע מסיבות רבות כאשר בין היתר רוצה החולה לא להיות נטל על משפחתו או שרוצה לשמור על כבודו ולא להיראות שלא בשיא כוחו בלשון המעטה בימים האחרונים או בחודשים האחרונים של חייו. טל איטקין העוסקת בדיני המשפחה בכלל ובתחום הצוואות בפרט מכירה את התחום בצורה מושלמת, מומלץ להיעזר באנשי המקצוע כאשר אתם עומדים בפני המצב הנ"ל ולא לנסות לצאת לבדכם למלחמה החשובה כדי למנוע מבוכה גדולה בעתיד.

 

צוואה בחיים – להחליט על עתידנו 

צוואה טל איטקין

צוואה בחיים הוא למעשה חוק שמאפשר לנו להחליט על חיינו במידה ונגיע למצב של המשך החיים רק בעזרת מכונות או מכשירים. בסיטואציה זו לא נוכל כנראה להגיד מה הרצונות שלנו או מה היינו רוצים שיקרה ולכן מחשבה בטרם עת יכולה להשאיר את ההחלטה בידיים שלנו. עצם המחשבה כי יום אחד נגיע למצב שאנחנו תלויים בין חיים או מוות רק בזכות מכשור מתקדם או מכונת הנשמה זו מחשבה שאנו רוצים להדחיק אך לעיתים עדיף להסתכל למציאות בעיניים ולהבין כי זו בהחלט סיטואציה שעלולה לקרות.

כדי למנוע בלבול ומבוכה בקרב בני המשפחה אנו יכולים להחליט כבר מעכשיו מה יקרה ואם וכאשר נגיע למצב הזה ולמעשה גם להקל על עצמנו וגם על בני המשפחה או הקרובים שלנו. לפי עו"ד טלי איטקין החוק למעשה מאפשר לנו שתי ברירות עיקריות: להישאר בחיים רק בזכות מכונות ולהישאר בחיים באופן מלאכותי או להעביר מסר ברור שאנו רוצים להעביר את הסבל באופן טבעי. טל איטקין היא אשת מקצוע מצוינת, בעברה כבר טיפלה בלא מעט מקרים הקשורים בצוואה בחיים ולכן תוכל לסייע לכם רבות בעניין. לנסח הסכמים מסוג זה דורשים ידע מקצועי נרחב שאין לרובנו, העדיפות כמובן היא להיעזר באנשי המקצוע ולא לקחת סיכונים מיותרים.

-->